Pierwsze zdjęcie

Gdy w 1858 r. francuski fotograf i baloniarz Gaspard-Félix Tournachon siedząc w swoim balonie, wykonał pierwsze zdjęcie lotnicze uwieczniając panoramę Paryża, nie zdawał sobie sprawy, że właśnie stał się pionierem nowej dziedziny. Kiedy pół wieku później rosyjski inżynier pułkownik Potte zaprezentował pierwszy półautomatyczny aparat  do robienia fotografii lotniczych, nie mógł spodziewać się, że ok. 100 lat później zdjęcia z lotu ptaka będą służyć również reklamie i rozrywce, a nie tylko celom militarnym.

Z lotu ptaka

Co sprawia, że spojrzenie na świat z lotu ptaka od zarania dziejów jest dla człowieka tak kuszące? Pragnienie napędzanych adrenaliną wrażeń? Zwykła przekora, by łamać bariery i zaśmiać się w twarz ewolucyjnym ograniczeniom? Nutka szaleństwa drzemiąca w każdym z nas? Każde nasze zdjęcie  jest pytaniem i odpowiedzią.

Spójrz na świat z innej perspektywy dzięki fotografii wysokich lotów.

Dla kogo zdjęcia lotnicze?

Jeśli chcesz w nietuzinkowy sposób zaprezentować działkę, nieruchomość, hotel, agroturystykę lub pokazać ciekawą lokalizację to zdjęcia lotnicze są dla Ciebie. To idealna i bardzo wymowna forma reklamy. Wszak jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Fotografie z lotu ptaka to także doskonały materiał na produkty z serii WallDecor (fotoobrazy, fototapety i inne). Czyli jeśli chcesz wynieść wystrój swojego wnętrza na wyższy poziom to  sięgnij do moich zdjęć.

Chętnie sfotografuję każdą przestrzeń, która warta jest pokazania z innej, nieziemskiej perspektywy.